Megerősödik az ELTE és a Neumann János Egyetem oktatási kapcsolata

Publikálva: 2021. június 29.

Együttműködési megállapodást írt alá a kecskeméti Neumann János Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem közös oktatási tevékenység folytatására. A megállapodás segítségével szervezett, áttekinthető rendszerben vesznek részt az ELTE oktatói a 2021/22-es tanév őszi félévétől a 2023/24-es tanév tavaszi félévének végéig a kecskeméti Gazdaságtudományi Kar képzésében.

A kecskeméti Neumann János Egyetemen 2017-ben hozták létre az önálló Gazdaságtudományi Kart, ahol felsőoktatási szakképzés, egyetemi alapképzés, valamint mesterképzési szinten folytatnak oktatási tevékenységet.

A kari építkezés most új szakaszba lépett. A mai megállapodás célja, hogy a térségi oktatói kapacitások folyamatos fejlesztésével biztosítható legyen a Neumann János Egyetem által meghatározott további növekedési célok eléréséhez szükséges szakmai színvonal.

Az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetével való együttműködés során a NJE Gazdaságtudományi Karával közösen egy olyan együttállás jön létre, amely a rendelkezésére álló humán erőforrás kapacitása, valamint a gazdaságtudományi képzési területen folyó magas színvonalú alap- és mesterképzési oktatási tevékenysége révén alkalmas arra, hogy a kecskeméti képzés kapacitásait és elismertségét tovább növelje.

A megállapodás értelmében az ELTE oktatói az alábbi szakok képzési munkájában vesznek részt:

a) gazdálkodási és menedzsment alapszak (nappali)

b) pénzügy és számvitel alapszak (nappali)

c) nemzetközi gazdálkodás alapszak (nappali)

d) kereskedelem és marketing alapszak (nappali)

e) gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzési szak (nappali)

f) pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzési szak (nappali)

g) kereskedelem és marketing felsőoktatási szakképzési szak (nappali)

 h) Master of Business Administration (MBA) mesterszak (levelező)

 i) nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak (levelező)

A Gazdaságtudományi Kar a legfiatalabb képzési helye a kecskeméti egyetemnek. A Neumann János Egyetem számára az elmúlt évek egyik legnagyobb innovációját, és a leginkább kihívást jelentő fejlesztést e képzések felépítése jelentette.

A gazdasági képzések piacáról kijelenthető, hogy a Budapesten kínált, nagymúltú egyetemek ugyan a legvonzóbbak, az elmúlt évek tapasztalatai azonban azt igazolják, hogy Kecskemét fővároshoz való közelsége és fejlett gazdasági élete, az itt elérhető ösztöndíjak és nem utolsó sorban az itt elérhető világszínvonalú oktatási körülmények képesek felvenni a versenyt a fővárosi kínálattal. Kecskemét az elmúlt évek szakmai építőmunkájának köszönhetően a gazdaságtudományi képzések terén is felkerült a hazai felsőoktatási térképre, az egyetem színvonalas oktatása egyre több közgazdász hallgatót vonz.

A GTK elsősorban vállalati középvezetőkre szabott MBA (Master of Business Administration) képzése pedig vidéki viszonylatban egyedülálló siker, és országosan is dobogós helyen szerepel az üzleti képzések piacán. A modellváltás során meghatározott tervek szerint a gazdaságtudományok terén is a kiemelkedő elismertségű képzőközponttá alakulás lesz a jövőbeli cél. Az idei beiskolázási számok alapján az új CAMPUS-ban működő Gazdaságtudományi Kar további növekedéssel számol az őszi tanévkezdéskor.

Forrás: keol.hu

Menü

Főoldal

Navigáció