Idén rekordmagas ponthatárok voltak a Budapesti Corvinus Egyetemen (BCE)
– mondta az egyetem új rektora Takáts Előd, aki augusztus 1-től foglalja el a hivatalát. Az átlagos pontszámok idén 456 pont körül alakultak, egy évvel korábban pedig 438 pont volt.
Hozzátette: idén 24 százalékkal több felvételiző jelentkezett első helyen a Corvinus képzéseire, mint tavaly egy évvel korábban. Az angol nyelven induló képzésekre több, mint kétszer annyian jelentkeztek első helyen. Az alapszakokra felvett hallgatók 74 százaléka, a nappali mesterképzésre felvett hallgatóknak pedig a 85 százaléka tanulhat térítésmentesen, az egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány által biztosított Corvinus Ösztöndíjprogram keretében. A legmagasabb pontszámokkal – 480 ponttal – az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodási szakra vettek fel hallgatókat.
Idén 26 milliárd forintból, tavaly pedig 22 milliárd forintból gazdálkodott az BCE
– válaszolta a Világgazdaság kérdésre Anthony Radev az egyetem elnöke. Hozzátette: a négy milliárd forintos emelkedés egyrészt az osztalékbevételnek köszönhető, másrészt emelkedett a fizetős diákok száma is, és a kutatási projektek miatt is többletforrásokhoz jutottak.
A Covinus nem csak egy magyar karrierre, hanem egy nemzetközi karrierre is felkészíti a hallgatókat
– mondta Takáts Előd. Cél, hogy egy regionális elit egyetem legyen a BCE.
A Corvinus 2030-ig zajló oktatási stratégiájának négy fő eleme van – mondta Szabó Lajos György oktatási rektorhelyettes. Ezek között megemlítette a nemzetköziesedést, a hallgatói elitképzést, az innovációt és az élményszerű tanulást.